Sportéletünk

Az iskolában rendezett sportversenyek

Iskolai sport versenynaptár

Szüreti futás

Szeptember 13-án szép, napsütéses időben került megrendezésre a hagyományos futás. Sok szülő elkísérte gyermekét a futásra és örömmel tapasztalta, hogy kipirult arccal, vidáman érkeztek célba. Az óvodások 300 m-t futottak. Jó volt látni lelkesedésüket. Három kislány egymás kezét fogva érkezett célba. Az alsósok 1 km-es távot teljesítettek, mind a 26-an szép futással érkeztek meg. A felső tagozatosak és felnőttek 2 km-t tettek meg. Községük háziorvosa, dr. Kecskés Béla, jó példával járt elől, hiszen nagyszerű futással teljesítette a távot, másik két szülő Szilágyiné Tóth Éva és Csikós Zoltán társaságában. Sajnos a 7-8. osztályból csak 4-en vették a bátorságot, hogy eljöjjenek erre a futásra. Vajon a többiek miért nem?

A támogatók jóvoltából mindenki csokival és szőlővel frissíthette magát, a távok leggyorsabbjai pedig egy kulcstartót vehettek át.

A futamok legfürgébb futói:

óvodások:      Utassy Brigitta, Kecskés Barna
1-2. osztály: Papp Alexandra, Nyírlucz József,
3-4.osztály:   Ónodi Klaudia, Csikós Zoltán
5-6. osztály: Jónás Krisztina, Papp Ádám
7-8.osztály:   Borsos Katalin, Fehér Erik.

Köszönet a támogatóknak:
Mihály Imre, Zeiselné Füstös Ilona,
Tiszakürti Körzeti Általános Iskola Diákönkormányzat.

Kürtkerülő duatlon

Immár hetedik alkalommal rendeztük meg a Kürtkerülő duatlont. Az égiek kegyeibe fogadták a szervezőket, hiszen szép kora őszi időben zajlott a verseny. Ismét sokan eljöttek, hogy próbára tegyék magukat ebben a sportágban. 90 versenyző érkezett célba. A helyieken kívül Kunszentmárton, Csépa, Tiszainoka, Tiszakécske, Kecskemét, Nagyszénás, Szentes, Szarvas, Kiskunfélegyháza és Törökszentmiklós képviseletében indultak e nemes versengésben. Mindenki lelkesen, tudása legjavát nyújtva teljesítette a távot. A gyerekek és felnőttek versenyében is sokszor csak néhány méteren múlt, hogy ki végzett előrébb. A II. korcsoportosok versenyében a leány és a fiú megyei bajnok is rajthoz állt és meg is nyerte ezt a versenyt is. Öröm, hogy a felnőtt versenyzők létszáma évről évre növekszik.

A tiszakürti dobogósok:

I. korcsoport:           3. Kabók Dzsenifer

II. korcsoport:          3. Ónodi Klaudia, 2. Csikós Zoltán

III. korcsoport:        1. Váradi Ivett, 2. Gáll Netta, 2.                                            Dóczi Zoltán, 3. Tompa Dávid. Felnőttek1:                         1. Fehérné Szőke Erika

Felnőttek2.:             2. Kovács Zita.

Csapatversenyt a KDSE nyerte.

A legeredményesebb tiszakürti versenyzők:

Váradi Ivett és Csikós Zoltán.

A verseny támogatói:

Horváth László

Tiszakürtért Alapítvány,

Tálas László polgármester,

Tiszakürti Körzeti Általános Iskola Diákönkormányzata

Tiszakürt Községi Sportegyesülete

Varga-Bringa Kerékpárszaküzlet- és Szerviz, Szentes

Köszönjük a segítségét a verseny lebonyolításában:

Tiszakürti Körzeti Általános Iskola Tantesületének, Polgárőrség tiszakürti és tiszainokai tagjainak,

Szülői Munkaközösség és az iskola diákjainak.

Október 21.           Megyei mezei futóverseny Martfűn
Iskolai kosárlabda- focibajnokság